Indulge in powerful internal and external stimulation with the Venus Butterfly Silicone Remote Venus 'G'. This elegant vibe features a curved G-spot massager and a contoured butterfly that hugs the body, delivering 12 vibration functions for double the pleasure.
With a remote range of up to 32.5 feet, memory chip, and USB rechargeable battery offering up to 80 minutes of low-speed play, this body-safe silicone toy is built for hands-free ecstasy. Use it solo or with a partner and let the butterfly bring you to bliss.
| Item information | Value |
|---|---|
| Functions: | Is VibratingRemote controlBodysave |
| Yes: | Yes |
| Peso in gr.: | 5.6 oz. / 0.16 kg |
| Smartphone App: | No |
| Prodotto esclusivo: | Yes |
| 12: | 12 |
| Composition: | Silicone, ABS Plastic / Polyurethane Cote, ABS Plastic / Metallic Plating |
| Bodysave: | Yes |
| Waterproof: | Waterproof |
| Is Vibrating: | Yes |
| Con telecomando: | Yes |
| Battery type: | Lithium Ion |
| Total Length in cm: | 9 cm |
| Package size: | Butterfly: 9cm x 7.5cm | Shaft: 7.5cm x 2.5cm |
| Battery Included: | Yes |
| Shaft Length in cm: | 7.5 cm |
| Diametro esterno in cm: | 2.5 cm |
| Wireless: | Yes |
| Vibration modes: | 12 |
| Rechargeable: | Yes |
, ,
There are no reviews yet.