This version of Shane Diesel’s signature dong vibrates with an intense strong bullet placed at the tip of the dong, and features a 7-function controller (low/medium/high speeds, as well as 4 unique pulsating functions). Made in the USA of futuristic life-like materials (Phthalate Free PVC), this dong is a welcome challenge for everyone who is wondering.... how does it feel to take on the Diesel? Uses 3 AAA batteries (not included).
| Item information | Value |
|---|---|
| Functions: | Is VibratingBodysaveMultispeed functionMultifunctional |
| Item weight: | 1,00 kg |
| Weight in g: | 1000 |
| Shaft Length in mm: | 190 |
| Total Length in mm: | 250 |
| Diameter outside in mm: | 60 |
| Composition: | PVC Plastic | ABS Plastic |
| Bodysave: | Yes |
| Waterproof: | NO |
| Is Vibrating: | YES |
| Multispeed function: | YES |
| Onetouch function: | NO |
| Remote control: | NO |
| Battery type: | 3 Batteries AAA |
| Total Length in cm: | 26.3 cm |
| Package size: | 26.3 x 13.1 x 8.3 cm |
| Battery Included: | NO |
| Shaft Length in cm: | 19 cm |
| Diameter outside in cm: | 14 cm - 5.5 inch |
| Multifunctional: | YES |
, ,
There are no reviews yet.